7 męskich sygnałów zainteresowania “niekoniecznie świadomych”

Mężczyzna nie jest tak prostą postacią, jak się go często opisuje. Wbrew pozorom jego emocjonalność to nie uproszczona wersja kobiecej psychiki, lecz coś równie trudnego do określenia. Przekonali się o tym naukowcy w Arizonie, którzy za pomocą 100 podstawionych randek postanowili zbadać to, jak mężczyzna wyraża swoje zainteresowanie drugą osobą, nawet kiedy tego nie chce.

Zapisz się na Singiel Party!

1. Męska mimika.

Mężczyzna, kiedy pożąda swojej rozmówczyni, zawsze przypomina sobie słowa mamy, która pouczała, czego nie robić przy stole, jak się ubrać, kiedy zbyt głośno się nie śmiać. Nade wszystko stara się więc być bardziej poważny, niż jest (często przybiera to wymiar nad wyraz komiczny). Męska mimika- Are You SingleUśmiechy męskie w towarzystwie kolegów są szerokie, pełne krzyku, wręcz rechotu. Z kobietą, rozbudzającą jego zmysły, uśmiecha się dyskretnie, a mówi tak cicho, że czasem aż go nie słychać. Brwi zaś pracują nerwowo lub są absolutnie sztywne. W nich wyraża się cały męski stres. Często widzimy naszych panów, podczas imprez Are You Single?, z początku jako bardzo spiętych. Nie dajmy się jednak zwieźć pozorom. Po kilku wypitych drinkach wszystko w nich wraca do normy.

2. Nogi.

O ile faceci zwykle kontrolują to, co dzieje się na widoku ich partnerek i jakoś zdają sobie sprawę z kształtu, jaki prezentuje ich popiersie, o tyle to, co dzieje się pod stolikiem, zazwyczaj jest zupełnie poza sferą konwenansu. 7 Sygnałów męskiego zainteresowania- Nogi- Are You SingleKiedy czują pociąg do swojej rozmówczyni cały stres przenosi się w dolne partie ciała. Łatwo zauważyć, jak drży jedna z ich nóg. Często też stopami zataczają koliste łuki w powietrzu lub siadają jak kobiety — noga na nogę — nawet o tym nie wiedząc. Poddenerwowane, drżące łydki i kolana są często ich najczulszym punktem — wykorzystaj je! Dobrym sposobem na rozładowanie napięcia jest taniec. Wprawdzie partner może podeptać ci stopy, ale nie przejmuj się. Kiedy noc jest długa, nawet z najgorszego niezdary zrobić można króla parkietu!

3. Dotykanie twarzy/głowy.

7 Sygnałów męskiego zainteresowanie- Dotykanie Głowy- Are You SingleTo podobno powoduje zmarszczki, ale właśnie ów gest gładzenia się po brodzie czy zakładania rąk za skroń dominuje we większości męskich kontaktów z kobietami. W ten sposób starają się wyrazić zainteresowanie, skupienie i koncentrację. Ale…. nie tylko! Często głowa służy im za pretekst do tego, by zaprezentować w całej okazałości muskulaturę ramienia, które w momencie frywolnego gładzenia po brodzie zgina się pod kątem prostym. Naprawdę pocieszni czasem bywają ci chłopcy!

4. Dramatyczne wyznania.

Wprawdzie kobiety bardzo cenią w facetach poczucie humoru, ale oni, jakby na przekór wszystkiemu, podczas randek i prób podrywu bardzo łatwo popadają w patos. Superhero business man flying with jet pack rocket above the citCzęsto chcą opowiedzieć o jakimś doświadczeniu z przeszłości, traumie lub akcie odwagi. Lubią również częstować wybrankę swoimi problemami, wyolbrzymiać je czy nawet zmyślać. Pamiętajmy — większość z nich jest niespełnionymi superbohaterami, sportowcami, gwiazdami rocka. Tego po prostu nie da się ominąć. A jeszcze kiedy zdarza się to pod koniec imprezy Are You Single… Kto wie jednak, czy taki „mężczyzna po przejściach” nie jest wymarzonym kochankiem?!

5. Zamiłowanie do ascezy.

7 Sygnałów męskiego zainteresowania- Asceza - Are You SingleJest coś doprawdy śmiesznego w męskim postrzeganiu kobiet, co w momentach szczególnych uniesień emocjonalnych wychodzi na jaw. Wcześniej była mowa o patosie, dramatyzmie…
Teraz czas wspomnieć o wzorcowości. Mężczyźni, jacy by nie byli, na pewnym etapie zawsze chcą przedstawić siebie jako wzór dobrych manier, postawy obywatelskiej i… ascezy. Wyrzekają się kompletnie wszystkiego: alkoholu, narkotyków, a nawet kontaktów z kobietami. Prawda oczywiście szybko wychodzi na jaw (czasem od razu — kiedy upiją się na pierwszej randce), ale deklaracji o rzadkim korzystaniu z uciech życia każda kobieta może od czasu do czasu się spodziewać (a wśród wątków „dramatycznych” opowieści o zrywaniu z nałogiem, zapewne niejednym).

6. Znawcy kultury i sztuki.

Choć stereotypowo heteroseksualnym mężczyznom przypisuje się rozmiłowanie w rozrywkach średniej klasy, takich jak filmy akcji, 7 Syngałów męskiego zainteresowania - Zanawcy kultury i sztuki - Are You Singlegry komputerowe czy muzyka rockowa, większość z nich lubi dzielić się z kobietami (i tylko z nimi) intymnymi doznaniami estetycznymi. Choć podchodzą do większości dziedzin kultury wybiórczo, starają się ciągnąć temat jedynej znanej przez siebie symfonii Bethovena jak najdłużej. Zdradzają pasję do filmu, często wymieniając tytuły unikalne, a przynajmniej wyrażające, wydawałoby się, „niemęską” część ich wrażliwości. Jeśli więc facet zna więcej książek niż czytał, wzrusza go każda muzyka, jaką lubisz — możesz być pewna, że ma na ciebie ochotę.

7. Zgodność we wszystkim.

Mężczyźni lubią imponować swojemu otoczeniu, ale czując wagę kobiecej osobowości starają się, z minuty na minutę, być coraz bardziej potulni. Pragną, aby kobieta poczuła się w ich towarzystwie swobodna. 7 Sygnagłów męskiego zainteresowania - Zgodność we wszystkim- Are You SingleW dzieciństwie już odkrywają, że ciągła pyszałkowatość i bycie autorytarnym samcem kompletnie nie skutkują. Jako dorośli ludzie stawiają więc na ciągłe mówienie ja też i jesteśmy tacy podobni. Ma to uśpić kobiecą czujność, przełamać bariery. I, trzeba przyznać, często się udaje. Po co zresztą być aż tak niedostępną podczas imprez Are You Single? Ważne, by być sobą i znaleźć wspólny język z kimś naprawdę fajnym!

ODBIERZ DARMOWĄ WEJŚCIÓWKĘ!

Podczas imprez organizowanych przez Are You Single? wszystkie te zachowania łatwo zaobserwować. Mężczyźni stosują swoje triki wszędzie — w knajpie, na balu, w tramwaju, w teatrze. Dzieje się to niezależnie od nich, zawsze kiedy jakaś kobieta wpadnie im w oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wpisz tutaj swoje imię