Jak być pewnym siebie na pierwszej randce?

Jak się odnaleźliście? Przez internet? Na imprezie Are You Single?? Na pewno czujesz, że coś zaiskrzyło. A jeśli tak, to gdzieś już zaczyna się w tobie stres. Tym bardziej, jeśli już się umówiliście. Pierwsze randki to nie przelewki. Ale też nic strasznego.

Zapisz się na Singiel Party!

Relacja między kobietą a mężczyzną…

Specyfika relacji między kobietą a mężczyzną jest zawsze zawiła i, tak naprawdę, każdy przypadek jest inny. Mieszają się w niej różne rodzaje impulsów, pozytywnych i negatywnych. To tutaj wychodzą nasze różne przypadłości, nabyte w całym przebiegu życia. Jeśli podchodzimy do sprawy poważnie, zawsze będziemy mniej lub bardziej przeżywać początkowe spotkania. Niezależnie od wieku.

Ale nie ma co się martwić!

relacji między kobietą a mężczyzną-Are You SingleBadania statystyczne, poczynione przez Uniwersytet w Chicago, pokazują, że pierwsza randka nie zawsze, a czasem w ogóle nie wpływa na kształt późniejszego związku. Niezależnie, czy skończy się wymianą uścisków, pocałunkiem czy nawet pójściem do łóżka.

tylko 20% pierwszych randek staje się „zawiązaniem układu”, czyli po prostu rozpoczęciem stałego związku.

W 40% punktem odniesienia są kolejne spotkania, a w kolejnych 40 nic dalej już się nie dzieje. Szanse są więc pół na pół.

Jak być pewną siebie kobietą?

Mężczyzn od zawsze pociąga w kobietach tajemniczość. Jest to dla nich ciało obce, które wprawdzie nie może im zagrozić w sposób fizyczny (choć nie jest to oczywiście regułą, a nawet coraz częściej zdarzają się wypadki zgoła odmienne — to kobiety górują siłą), ale też będące niezbadanym i nietuzinkowym zestawem bardzo subtelnych cech i emocji, jakich mężczyźni pojąć nie mogą. Kobiety o wiele łatwiej zauważają słabe punkty męskiej osobowości, odczytując prawdziwe „ja” swoich kandydatów bardzo szybko. Muszą wobec tego pilnować, aby sytuacja nie wymknęła im się spod kontroli, a też nie zniechęcić swoich wybranków brakiem ogólnej otwartości.

Znaj swoją wartość

znaj-swoja-wartosc -are you singleKobieta samotna często może uchodzić za desperatkę. W żadnym wypadku tak być nie może! Mężczyzna musi czuć motywację, by się nią zainteresować. Nie rozwiąże więc sprawy pokaźny dekolt, czy też źle dobrana, skąpa bielizna. Nie ma co zakładać przyciasnych sukienek czy spódnic, jeśli nie pasują one do twojej osobowości. Kobiecy styl musi odzwierciedlać kobiecy charakter. Jeśli więc nie należysz do zbytnio gadatliwych, nie szalej z kolorami. Nie próbuj być kimś, kim nie jesteś, bo tylko się skompromitujesz. Ubierz się po prostu w dobrym guście. Podejmij lekkie, wyzywające akcenty, takie jak czerwone wykończenia stroju, czy też ciekawie rozłożona biżuteria. Albo w ogóle bądź skromna, a w trakcie rozmowy, jeśli czujesz zainteresowanie swoim znajomym, delikatnie dawaj mu znaki, na przykład subtelnie rozpuszczając włosy, czy odsłaniając skrawek bluzki. Pamiętaj — im więcej ciekawości w nim rozbudzisz, tym lepiej!

Nie oddawaj duszy

Zawsze zachowuj zdrowy rozsądek. Mężczyźni przeważnie będą chcieli ci czymś zaimponować, ale nie musisz nieustannie udawać, jakie robi to na tobie wrażenie. Pozwól sobie na odrobinę pobłażliwości, ale bez przesady.

Nie stresuj się, bądź spokojna i wyrafinowana.

Jeśli twój wybranek nie okaże się zainteresowany, oznacza to tylko, że nie byliście sobie przeznaczeni (lub też po prostu nie był ciebie wart). Nikt nie jest wart twojego zaangażowania, kiedy nie pozwala ci być sobą!.

Jak być pewnym siebie mężczyzną?

jak-byc-pewnym-siebie-mezczyznaW każdym mężczyźnie tkwi jakaś, większa lub mniejsza, chęć bycia „maczo”. Wywiedzione w trakcie wychowania cnoty męskie, takie jak siła, honor, dominacja często czynią facetów w oczach kobiet zwyczajną karykaturą. Nie daj się zwieźć własnej arogancji — przede wszystkim bądź sobą!

Nikt nie jest idealny

Nie ulegaj złudzeniom: każdy ma jakieś braki. Być może jesteś niski, krępy, masz zbyt duży brzuch albo nieproporcjonalnie dużą głowę. Może i jesteś dobrze zbudowany, ale nie skończyłeś uniwersytetu. Albo zarabiasz mniej niż wydaje ci się, że powinieneś.

Zawsze jednak mów prawdę i tylko prawdę.

To podstawa do dłuższej znajomości. Każda z twoich nawet najbardziej skrywanych wad w końcu wyjdzie. Nie masz więc nic do stracenia. Kobieta, aby spędzić z tobą resztę życia, musi zaakceptować cię takim, jakim jesteś. Żadnego innego wyjścia nie ma!

Spokój zamiast brawury


Mężczyzna pewny siebie to spokojny mężczyzna. Jeśli już umówiłeś się z kimś na randkę, nie ulegaj zbytniej presji. Zrób coś przyjemnego. Pooglądaj ulubiony film, zagraj w grę. Nie daj się ponieść presjom.

Nie musisz być samcem alfą!

spokoj-zamiast-brawury-are-you-singleJeśli nie pójdziesz z nią do łóżka na pierwszej randce, jeszcze nic straconego. Nie chwal się zbyt dużo kolegom — oni tylko podsycają napięcie. Po co masz wmawiać sobie rolę zdobywcy. Wiesz, czego chcesz — to wystarczy. Najważniejsze, by wybranka chciała tego samego.

Nie błaznuj

Nie szpanuj z ubiorem. Dobrze dobieraj kolory — kobiety zawsze to doceniają. Będąc brunetem lub szatynem, nie używaj barw zbyt jaskrawych. One lepiej wyglądają na osobnikach o jasnej karnacji. Nie nakładaj na siebie idiotycznych ozdób ani tony brylantyny. Kicz jest największym wrogiem mężczyzn. No, chyba że tryskasz autoironią i poczuciem humoru — to cechy przez wiele kobiet bardzo cenione. Wtedy, droga wolna.

Przede wszystkim: autentyczność

Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, najważniejsza jest naturalność. Bycie singlem nie może być smutnym stanem, w którym udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. To niemalże zawsze stan przejściowy.

Każdy w końcu odnajdzie życiowego partnera.

przede-wszystkim-autentycznosc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wpisz tutaj swoje imię