Miłość jest piękna, ale singiel nie może być desperatem!

Życie singla może i nie jest usłane różami, ale nie można go też demonizować. To czas, by poświęcić się pasji, samodoskonaleniu i ogólnej pracy nad sobą. Szansa na miłość prędzej czy później nadejdzie, lecz przede wszystkim należy pamiętać o szacunku do własnej osoby. Inaczej wpadniemy z deszczu pod rynnę.

Zapisz się na Singiel Party!

Czy wiesz, że…

Im dłużej jesteś singlem, tym trudniej o szansę na prawdziwą miłość? Im bardziej pogłębia się twój stan samotności, tym bardziej stajesz się ofiarą upływu czasu, dziwaczejącym truchłem, coraz bardziej zamykającym się w swoim nudnym świecie?

nie-badz-dluzej-singlemBadania przeprowadzone przez Uniwersytet w Yield dowodzą, że „singlowanie” nikomu nie wychodzi na dobre, mimo że wiele osób chwali sobie ten stan. Mówią one o wolności, swobodzie, braku zobowiązań. Opisują swoje przygody miłosne jako gorące, namiętne, pełne seksualnych eksperymentów, a zazwyczaj są jedynie zagubionymi jednostkami, próbującymi zrekompensować sobie od czasu do czasu swoją smutną egzystencję.

Zazwyczaj single o długim stażu mają spore problemy ze znalezieniem poważnego partnera. Z czasem rozpada się ich świadomość równowagi w związku, demonizują zachowania odpowiednie do tego, by osiągnąć współżycie dwojga osób. Rośnie w nich nieufność, popadają w nałogi, nie mówiąc już o niebezpiecznych chorobach psychicznych, takich jak alkoholizm, depresja, schizofrenia.

Jeśli jesteś singlem, sam sobie odpowiedz na pytanie, czy pragniesz spędzić resztę swojego życia samotnie. Nieważne, czy zostałeś singlem z powodu nieszczęśliwych kolei losu, czy też niezdrowej mody, jaka krąży teraz w mediach. Twoje uczucie odosobnienia będzie nieustannie się pogłębiało, aż w końcu trudno będzie ci się z niego wyzwolić. Pamiętaj jednak: dla każdego jest nadzieja!

Ludzie nie gryzą

ludzie-nie-gryza-are-you-singleWiększość badań dowodzi na to, że osoby, które prowadzą samotne życie, stopniowo zamykają się nie tylko na relacje nacechowane erotycznie, ale także na jakiekolwiek obcowanie z ludźmi. Ich ego stopniowo maleje, narasta brak akceptacji do własnej osoby. Ludzie popadający w depresję z powodu marazmu coraz bardziej zapominają nie tylko o życiu towarzyskim, ale tez o jakichkolwiek aktywnościach. Stopniowo przenosi się to choćby na życie zawodowe i inne platformy egzystencji.

Co zrobić, by się przed tym uchronić?

Przede wszystkim nie dać się paranojom. Rozwijać w sobie pasje. Znaleźć sobie twórcze hobby, które nie tylko łagodzi samotne doznania, ale też pozwala wejść w kręgi zainteresowań. Kto wie, czy to nie wśród nich czeka wymarzona miłość. No, ale bez natrętnego moralizowania. Przejdźmy do konkretów.

Gdy na niebie pojawi się szansa…

gdy-na-niebie-pojawi-sie-szansa-are-you-singleTo bardzo dobrze, kiedy ktoś okazuje ci zainteresowanie. Być może jest to osoba, z którą spędzisz resztę życia! A jeśli nawet nie, to chociaż szansa na przygodę miłosną, wyrywającą cię choć na chwilę z koszmaru samotności. Zawsze jednak należy trzymać dystans! Społeczeństwo roi się od bardzo różnych charakterów, często takich, które kompletnie nie są warte nasze uwagi.

Należy rozróżniać sympatię od stopniowo narastającej manipulacji. Prawdę od fałszu. Namiętność od obłudy i hipokryzji.

Naukowcy przykładowo stwierdzili niedawno, że single o wiele częściej zapadają na choroby weneryczne niż osoby żyjące w stałych związkach. Dzieje się to z powodu praktykowania przypadkowego seksu czy też wizyt w domach publicznych. Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. A półśrodki, takie jak bezpieczna antykoncepcja, czasami zawodzą.

Nie można zatem pokładać zbytniej wiary w to, że chwilowa ulga, czy kilkumiesięczny romans przyniosą nam zapomnienie. To bzdury, lansowane przez filmy i seriale skierowane dla ubogiej intelektualnie publiczności. Ludzie samotni są o wiele bardziej narażeni na pułapki losu niż osoby w szczęśliwych związkach, toteż bardziej muszą się pilnować. Trzymać uczucia na wodzy. Nie dawać zbytnio żonglować swoimi słabościami.

Po pierwsze: nigdy nic na siłę

po-pierwsze-nigdy-nic-na-sile-are-you-singleWalkę z samotnością najlepiej rozpocząć od spotkań z przyjaciółmi. Otwierając się na każdą jedną osobę, otwieramy się również na każdą kolejną. To właśnie w gronie przyjaciół najłatwiej odnaleźć kogoś, kto wart będzie naszego zainteresowania. Ważne jest to, by ktoś taki widział nas w różnych sytuacjach: niekoniecznie komfortowych. Chodzi tu o stopniową naukę akceptacji. Daje to o wiele więcej wiedzy na temat drugiego człowieka niż randki, podczas których każdy stara się wypaść jak najlepiej, prezentując się przez to w sposób nienaturalny i często karkołomny.

Żelazną zasadą jest to, by nigdy nie wyglądać na osobę zdesperowaną. Być pewnym siebie, umiarkowanym i stonowanym. Nie dać nikomu odczuć, że ma nad tobą kontrolę. Nic bowiem tak nie przyciąga manipulantów i oszustów jak smutna i samotna, słaba jednostka. Wypatrz swojego Prawdziwego Księcia, ale nie z bajki!

Warto spróbować odpowiednich miejsc: klubów, imprez dla singli, portali. Znaleźć można tam ludzi o podobnej sytuacji, którzy zazwyczaj doskonale wiedzą czego chcą (dzięki czemu uniknąć można przy tym wielu nieporozumień). A przy tym czeka nas często sporo dobrej zabawy

Może spróbuj miłości z ARE YOU SINGLE?

Jeśli zgadzasz się z tym, że twoja samotność nie jest czymś, co ci się podoba, a jednocześnie nie chcesz tanio sprzedać skóry, spróbuj może wejść w społeczność AYS? To multum artykułów, pomagających ci wyjść z męczącego cię marazmu. To również ogromna ilość osób, zdeterminowanych ku temu, by przezwyciężyć swoje wahania i wybrać najodpowiedniejszego z partnerów!

To przede wszystkim najlepsze imprezy dla singli, wspierane przez partnerów takich jak portal sympatia.pl czy rmfmax. Zapewniamy multum dobrej zabawy, atrakcyjne konkursy, ogólną dostępność i wiele wspaniałych osób. Jeśli dotarło do ciebie info o imprezach Are You Single?, nie czekaj dłużej. Zrealizuj marzenia!

Poczuj się jak prawdziwy Kopciuszek na Zamkowym Balu!

Zapisz się na Singiel Party!

2 KOMENTARZE

    • Witam

      Niestety taka jest prawda, dlatego trzeba być otwartym na nowe szanse poznania kogoś wyjątkowego dla nas i nie żyć w świecie, że to ma być królewna/książę z bajki… takie historie zdarzają się raczej na ekranach telewizorów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wpisz tutaj swoje imię